Základy algoritmizácie a programovania

Predmet je úvodným predmetom zo série programátorských predmetov, ktorý má za cieľ získanie základných znalostí a zručností pre analýzu, návrh a tvorbu algoritmov, ako aj implementáciu a testovanie vybraných úloh vo forme programov v procedurálnom jazyku C. Počas absolvovania predmetu sa naučíte základným jazykovým konštrukciám jazyka, na čo neskôr naviažete pokročilými témami v rámci predmetu Programovanie.

ProblemSet 1

Zadanie 1 je publikované. Nájdete ho tu-SK a tu-RU. Testy už sú spustené. Po prvom testovaní vášho riešenia vám príde email s informáciami. Diskusia na Mattermost-e sa nachádza tu.

ECDL

Na základe častých otázok boli doplnené informácie k certifikácii ECDL na stránke hodnotenia (dole).

Zápočtovka č. 1

Prvá zápočtovka sa uskutoční v týždni č. 5 na cvičeniach. Vykonávať sa bude v systéme Spartan. Programovať budete priamo na cvičení vo webovom prehliadači. V piatok vám zverejníme krátky ukážkový "test", aby ste sa so systémom Spartan mohli zoznámiť. Následne budú cvičenia riadne pokračovať. V týždni č. 6 nebudú prednášky, nakoľko 30.10 (streda) a 31.10 (štvrtok) je dekanské voľno, 1.11 (piatok) je štátny sviatok.

Video

Záznamy z prednášok 1, 2 a 3 sa už nachádzajú na stránkach príslušných prednášok.

Informácie o hodnotení

Informácie o hodnotení predmetu nájdete na tejto stránke.

Konzultácia (Консультация)

Pre všetkých študentov je k dispozícii konzultácia každý piatok v čase 9:55-11:35 v miestnosti Duna (L9-B529). Vždy bude prítomný konzultant hovoriaci slovensky aj rusky/ukrajinsky.

Каждый студент имеет право прийти на консультации, которые проходят каждую пятницу с 9:55 до 11:35 в помещении Duna (L9-B529). Студенты-консультанты свободно разговаривают на словацком, русском и украинском языках.

Diskusia na Mattermost-e

Pre komunikáciu v rámci predmetu ZAP používame Mattermost. Do team-u predmetu sa dostanete odkazom https://mattermost.kpi.fei.tuke.sk/zap-2019. Ako prihlasovacie údaje použite svoj univerzitný login a heslo (rovnaké prihlasovacie údaje, ako do systému Mais).

Mattermost poskytuje aj desktopové a mobilné aplikácie.

Čo vás čaká na ZAP