Druhá simulácia

Ciele
  1. Prezrieť si rady pre úspešné zvládnutie druhej simulácie.
  2. Začať druhú simuláciu.
  3. Zaslať cvičiacemu e-mail so spätnou väzbou z druhej simulácie.
Úvod
    Na tomto cvičení spolu so svojím kolegom z dvojice začnete robiť druhú simuláciu v simulátore Ameise. Simuláciu nie je potrebné (ani možné) ukončiť v rámci cvičenia - je ju ale potrebné ukončiť v rámci daného týždňa. Na cvičení ale môžete získať vzácnu spänú väzbu od cvičiacich, takže vo vlastnom záujme by ste čas na cvičení nemali premrhať.
Postup
  1. Úloha: Zmeňte si heslo v simulátore v sekcii Profile. Vyplňte e-mail, na ktorý Vám má prísť feedback.
    Úloha: Spolu s kolegom z dvojice spustite a začnite druhú simuláciu v simulátore Ameise.
    Pre získanie zápočtu z predmetu musí byť druhá simulácia úspešná. Simuláciu je potrebné ukončiť do nedele, 12:00.
  2. Úloha: Spätnú väzbu, ktorú dostanete po ukončení simulácie, zašlite na email svojmu cvičiacemu, pričom do predmetu emailu uveďte "kamsw_" a priezviská oboch členov skupiny. Urobte tak najneskôr do nedele, 12:00.
  3. Rady:
    • Review a correct je možné robiť paralelne s inými činnosťami - využívať na plno!
    • Vždy mať prehľad o tom, kto čo kedy robil, aby ste mohli robiť paralelne review na inych dokumentoch. Autor dokumentu (aj ked ním bol už dávno) by nemal robiť review toho dokumentu - nenájde po sebe chyby.
      Dôležité je zosúladiť tri činnosti:
      • hlavnú činnosť (napr. písanie špecifikácie, písanie module design, programovanie),
      • review,
      • opravy.

      Hlavnú činnosť a opravy by mal robiť autor na tom istom dokumente (napr. písanie špecifikácie a oprava špecifikácie). Review by mal robiť vždy niekto iný (teda nie autor). Ak robí opravy niekto iný ako autor, zavedie ďalšie chyby.
    • Ľudia, ktorí daný dokument nepísali, môžu zaviesť pri oprave ďalšie chyby a dokument bude treba znovu opravovať! Využívať autorov!
    • Correct all využívať naplno!
    • Review a opravy je možné (skôr nutné) robiť viacnásobne. Cyklus opráv v danej fáze (t.j. na danom dokumente) je nasledovný:
      1. Review - vznikne review report.
      2. Correct (na základe review report).
      3. Correct all (na základe review report) - ale len ak sa na základe daného dokumentu už paralelne píšu ďalšie dokumenty.
      4. Teraz sa môže znova pokračovať prvým bodom (review) až kým dokument nemá požadovaný počet percent.
      5. Cyklus sa končí, keď už review objaví málo alebo žiadne chyby (napr. 1-2 chyby sú ok).
      6. Príklad k bodu 2: počas špecifikácie (keď už mala napr. 55%) sa už začal robiť system design. Po ukončení špecifikácie sa urobilo review a oprava špecifikácie. Na základe review zo špecifikácie je možné rovno zavolať correct all nad všetkými dokumentmi (teda aj napr. nad system design, ktorý nasleduje za špecifikáciou). Po oprave špecifikácie sa môže robiť hneď ďalší review.
    • Jednotlivé fázy by mal robiť jeden človek v jednom čase. Výnimkou je kód, kde môžu viacerí programátori robiť paralelne.
    • Čo sa týka testovania, mali by sa vykonať všetky typy testov. Riadťe sa podľa procesu vodopádového modelu z cvičenia 5.
    • Nezabudnúť na integráciu - mala by sa spustiť až po dôkladnom otestovaní kódu.
    • Pred delivery dať akceptačný test. Na základe akceptačného testu urobiť correct/correct all. Rátať s časovou rezervou na akceptačný test aj korekcie.
    • Delivery trvá 3 dni - rátať s časom a s peniazmi.
    • Neklikať na Finish Project!!!! Ak nechcete aby bola simulácia neúspešná!! Finish spôsobí ukončenie projektu bez jeho doručenia!
comments powered by Disqus