Programovanie

Tento kurz nadväzuje na kurz Základy algoritmizácie a programovania a venuje sa pokročilým témam v jazyku C. Na kurze sa naučíte používať štruktúrované typy, dynamicky spravovať pamäť, pracovať so súbormi, používať štandardné knižnice a pod. Svoje konzolové aplikácie zasa vylepšíte použitím knižnice curses a naučíte sa základy programovania mikrokontroléra Arduino.

Learn more » Course Outline »

YouTube Channel

Virtuálny stroj

Pre potreby kurzu sme pre vás vytvorili virtuálny stroj, ktorého obraz si môžete stiahnuť nižšie. Prehľad zmien, ako aj ďalšie informácie a diskusiu k nemu nájdete na tejto adrese.

Download (v2017.02)

Arduino Kit

Časť predmetu bude venovaná vývoju programovania pre mikrokontrolér Arduino. Pre zvládnutie tejto časti si budete potrebovať kúpiť vlastné Arduino, niekoľko súčiastok a nainštalovať potrebné vývojové prostredie.

Learn more »

Stay in Touch with Mattermost!

Pre komunikáciu v rámci predmetu používame mattermost. Pre pripojenie sa do workspace-u predmetu využite túto linku: https://mattermost.kpi.fei.tuke.sk/prog-2019.

mattermost logo

Mattermost si môžete nainštalovať aj do svojho chytrého telefónu:

AppStore Google Play

Namakaný deň 2019

Train on kata

Zlepši svoje C-éčkové schopnosti riešením kata na serveri CodeWars. Preto sa čo najskôr zaregistruj a vstúp do klanu pvjc-2019, aby si videl, ako sa darí aj tvojim spolužiakom.

codewars

Learn More C with CS50

Stále cítite, že vám niečo chýba? Napríklad základy algoritmizácie? Rozšírte si svoje algoritmické a programátorské schopnosti v jazyku C absolvovaním kurzu CS50, ktorý ponúka Harvardská univerzita.

cs50

Problemset #4: Adventure

Vytvorte textovú adventúru v jazyku C. Kompletné zadanie nájdete na tejto stránke. Pre komunikáciu sa prihláste do kanálu ~adventure na Mattermost-e.

Do odovzdania vám stále zostáva
Od 9. týždňa (vrátane) budete na cvičeniach potrebovať Arduino. Zoznam vecí, ktoré budete potrebovať na prácu s Arduino-m nájdete tu.

Problemset #3: K

Vytvorte implementáciu známej počítačovej hry 2048 v jazyku C. Viac informácií nájdete na stránke so znením zadania. Pre komunikáciu sa prihláste do kanálu ~k-game na Mattermost-e kurzu.

Do odovzdania vám stále zostáva

Problemset #2: Some Problems to Solve

Tentokrát na vás čaká na vyriešenie niekoľko problémov zachytených očami bežného Manager-a. Jednotlivé úlohy nájdete na tejto stránke. Pre komunikáciu sa prihláste do kanálu ~problems-to-solve na Mattermost-e kurzu.

Do odovzdania vám stále zostáva

Problemset #1: Top Secret

Vytvorte implementáciu hry Playfairovej a Vigenèrovej šifry v jazyku C. Kompletné zadanie nájdete na tejto stránke. Pre komunikáciu sa prihláste do kanálu ~topsecret na Mattermost-e kurzu.

Do odovzdania vám stále zostáva