My First Paper-Based Game

alebo ako som svoju prvú hru len s papierom, ceruzkou, gumou, panáčikom a kockou vytvoril

About

Na tomto cvičení zľahka začneme s našou dizajnérskou kariérou - pokúsime sa navrhnúť, vytvoriť a otestovať prvú hru. A to všetko len s ceruzkou a papierom. Tí náročnejší však môžu použiť hracích panáčikov alebo aj niektorú z dostupných hracích kociek. Poďme na to!

Warm up

Predtým, ako začnete pracovať na vašej prvotine, sa dobre vybavte. Potrebovať budete práve jeden list papiera formátu A4 a jednu ceruzku. V prípade potreby môžete použiť aj hraciu kocku.

Pre vašu hru môžete použiť max. dve kocky, ktoré si požičajte od cvičiaceho. Ak sa vám kocka neujde, môžete použiť niektorú z webových stránok, kde sa dá hádzať kockou (napr. https://www.random.org/dice/) alebo si do svojho telefónu stiahnite “kockovú” aplikácie (napr. pre Adnroid Dice - No Ads! alebo Dice 3D).

Poznámka

Aj napriek tomu, že budete vytvárať hru pre jedného hráča, budete pracovať v skupinách. Sadnite si teda tak, aby ste spolu sedeli ľudia z jedného tímu (z jedného herného štúdia).

The Creation Begins Here

V tomto kroku dostanete k dispozícii 45 minút, počas ktorých bude vašou úlohou vytvoriť hru pre jedného hráča. Vaša hra musí mať jasný cieľ a musí byť dohrateľná.

Vaša hra musí spĺňať nasledovné podmienky:

Niekoľko ukážok takýchto herných polí: Elephant Board Game, Fahrenheit 451, Project 1: Board Game.

Playtesting and Game Review

Po dokončení hry je najvyšší čas ju otestovať. V tomto kroku sa necháte svoju hru zahrať niektorému spolužiakovi v skupine a vy sa zasa na oplátku zahráte jeho hru. Testovanie hier totiž môže výrazne zlepšiť návrh samotnej hry.

Niekoľko rád, ktoré vám môžu pomôcť pri hodnotení cudzej hry:

Ak sa vám podarí, zahrajte sa všetci všetky hry v danej skupine. Ohodnoťte ich individuálne a po dohratí všetkých hier v skupine o jednotlivých tituloch diskutujte a zdôvodnite svoje hodnotenie. Na konci sa môžete pokúsiť vybrať titul, ktorý sa vám všetkýým páčil najviac.

Diskusia

Upozornenie: Do svojich príspevkov nevkladajte správne riešenia úloh a ani ich od ostatných nežiadajte! Nepoužívajte sprosté slová! Takéto príspevky budú zmazané! Riaďte sa podľa pravidiel etického kódexu.