Programovanie

Tento kurz nadväzuje na kurz Základy algoritmizácie a programovania a venuje sa pokročilým témam v jazyku C. Na kurze sa naučíte používať štruktúrované typy, dynamicky spravovať pamäť, pracovať so súbormi, používať štandardné knižnice a pod. Svoje konzolové aplikácie zasa vylepšíte použitím knižnice curses a naučíte sa základy programovania mikrokontroléra Arduino.

Learn more » Course Outline »

Virtuálny stroj

Pre potreby kurzu sme pre vás vytvorili virtuálny stroj, ktorého obraz si môžete stiahnuť nižšie. Prehľad zmien, ako aj ďalšie informácie a diskusiu k nemu nájdete na tejto adrese.

Download (v2017.02)

Arduino Kit

Časť predmetu bude venovaná vývoju programovania pre mikrokontrolér Arduino. Pre zvládnutie tejto časti si budete potrebovať kúpiť vlastné Arduino, niekoľko súčiastok a nainštalovať potrebné vývojové prostredie.

Learn more »

Stay in Touch with Slack!

Pre komunikáciu v rámci predmetu používame slack. Pre pripojenie sa do workspace-u predmetu využite túto linku: https://join.slack.com/t/ki-pvjc/signup. Ako svoju emailovú adresu uveďte študentský e-mail (s doménou @student.tuke.sk).

slack logo

Slack si môžete nainštalovať aj do svojho chytrého telefónu:

AppStore Google Play

Namakaný deň 2018

Train on kata

Zlepši svoje C-éčkové schopnosti riešením kata na serveri CodeWars. Preto sa čo najskôr zaregistruj a vstúp do klanu pvjc-2018, aby si videl, ako sa darí aj tvojim spolužiakom.

codewars

Learn More C with CS50

Stále cítite, že vám niečo chýba? Napríklad základy algoritmizácie? Rozšírte si svoje algoritmické a programátorské schopnosti v jazyku C absolvovaním kurzu CS50, ktorý ponúka Harvardská univerzita.

cs50

Koniec semestra

Informácie týkajúce sa úspešného ukončenia semestra, nájdete tu.